Úvodní obrázek
„Pomáháme dětem v jejich zdravém vývoji. Zvyšujeme kvalitu života nemocným lidem všech generací.“

Jak vidí poslání Nutricie zaměstnanci?

Šárka Brádlerová

Šárka Brádlerová

OBCHODNÍ ZÁSTUPCE

Před lety jsem se rozhodla pracovat v Nutricii právě proto, že jsem věřila myšlence – co dítěti dáš na startu do života, to se ti vrátí později. Na služebních autech zel nápis „Specialisté na dětskou výživu” a již tenkrát jsme byli jedničkou na trhu.
Je skvelé pracovať v spoločnosti, ktorej cieľom a poslaním je, aby každá nová generácia odrastala na kvalitnejšich produktoch a tak prežila plnohodnotnejší život. Čo môže byť lepšie ako sa na tom spolupodielať?
Matúš Bašista

Matúš Bašista

PHARMA MANAGER

Hana Nováková

Hana Nováková

BRAND MANAGER

Nutricie je opravdu o lidech. Je jasné, že se občas člověk vzbudí a do práce se mu nechce. Ale díky skvělým lidem a přátelské atmosféře se to vlastně zas tak často nestává. A navíc věřím, že produkty, které prodáváme nejsou jen marketingový trik, ale jsou to opravdu kvalitní výrobky, které ulehčují lidem život.
NAHORU

Příběh Nutricia

Náš příběh se začal psát před více než sto lety. Na konci 19. století se v Holandsku každé páté dítě nedožilo prvního roku kvůli nedostatku správné výživy. Kravské mléko, které bylo považováno za logického nástupce mléka mateřského, nebylo pro děti natolik bezpečné, aby se citlivý dětský organismus dokázal vyrovnat se zátěží neopracovaného mléka.

Mlékař Martinus Van der Hagen se s tímto palčivým problémem rozhodl bojovat. V roce 1896 začal pomocí  takzvané Backhauseovy metody vyrábět speciální mléko pro děti. Svou recepturu nazval Nutricia a později tak pojmenoval i celou společnost. Na počátku 20. století se Nutricia stala průkopníkem i v oblasti vývoje a výroby klinické výživy pro lidi se specifickými výživovými nároky. Na svět tak přišlo první mléko pro diabetiky či jodizované mléko pro pacienty trpící strumou – onemocněním štítné žlázy. V roce 1946 jsme otevřeli vlastní laboratoře pro výzkum a následný vývoj prototypů našich výrobků a v tomtéž roce začali vyrábět pod značkou Olvarit i naše první zeleninové příkrmy pro děti. Nedílnou součástí naší práce je a vždy bylo i vzdělávání lidí. Od roku 1950 proto v Nutricii pracují dietologové, kteří pomáhají zdravotním sestrám a lékařům v oblasti výživy dětí a nemocných. Přes několik, byť úspěšných, výletů do světa běžných potravinových výrobků jsme se vždy striktně drželi našeho zaměření, a to vývoje a výroby speciální, na výzkumu založené výživy. Snad i proto se nám podařilo stát se lídrem v našem oboru a rozšířit naše produkty do celého světa. Dnes má Nutricia 34 poboček, ve kterých pracuje 5274 zaměstnanců. V roce 2007 jsme se stali součástí koncernu Groupe Danone. Tento důležitý krok nám přinesl další možnosti a otevřel cestu k novým zákazníkům na celém světě.

1896
Příběh obrázek

První mléko pro děti a počátek příběhu Nutricia

1905
Příběh obrázek

Stali jsme se průkopníkem v oblasti klinické výživy

1946
Příběh obrázek

Otevřeli jsme naše výzkumné oddělení a představili světu dětské zeleninové příkrmy Olvarit

1992
Příběh obrázek

Otevřeli jsme pobočku v České republice

1996
Příběh obrázek

Otevřeli jsme pobočku na Slovensku

2007
Příběh obrázek

Nutricia se stala součástí koncernu Groupe Danone

NAHORU

Jsme součástí skupiny Danone

Nutricia se stala součástí skupiny Danone v roce 2007. Tento krok nám přinesl nové možnosti a přístup k dalším zákazníkům po celém světě. Díky decentralizované politice, kterou Danone vyznává, si nadále zachováváme samostatnost a užíváme si neformální firemní kultury, kterou jsme si v Nutricii společně vytvořili. Koncern Danone je největším výrobcem čerstvých mléčných výrobků na světě a druhým největším výrobcem minerální vody. 100 % výrobků portfolia společnosti jsou dnes produkty zdravé výživy. Danone se věnuje i podpoře vědy, výzkumu a vzdělávání. Víte, že zakladatel Isaac Caroso začal v roce 1919 vyrábět jogurty proto, aby jimi pomohl bojovat s enormním výskytem střevních chorob dětí ve Španělsku? Nebo že se jogurty Danone nejdříve prodávaly v lékárnách? Více na danone.cz

 

 

Produkty

Danone Activia Actimel Kostíci Fantasia Danonino Evian
NAHORU

Naše společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost je DNA naší společnosti. Naší misí je přinášet lidem zdraví prostřednictvím správné výživy, což je v souladu také s naším korporátním sociálním závazkem. Není to pouze prázdný výrok, který visí v naší konferenční místnosti. Je to důvod, proč jdou mnozí z nás brzy po probuzení do práce, proč investujeme hodně energie, času a prostředků do naplnění našeho poslání. Je to nadšení. Je to mise. Je to naše sociální zodpovědnost! V rámci společenské odpovědnosti jsou pro nás klíčové následující tři oblasti: společnost, zaměstnanci, životní prostředí.

Společnost

1000 dní do života

Iniciativa 1000 dní do života vznikla z podnětu společnosti Nutricia ELN, která se dlouhodobě zabývá správnou výživou kojenců a batolat. 
Cílem této naší iniciativy, kterou jsme se připojili k celosvětové iniciativě Světové zdravotnické organizace, je napomáhat aplikaci vědeckých poznatků z oblasti nutričního programování do praxe a podporovat vzdělávaní praktických pediatrů a sester v oblasti výživy malých dětí. Ambicí iniciativy 1000 dní do života je nasměrovat pozornost veřejnosti na důležitost budování správných stravovacích návyků v časném věku, nastartovat změnu chovaní rodičů a pozitivně tak ovlivnit celoživotní zdraví dětí. 

Více na www.1000dni.cz

Zdravý start

Správná výživa již v raném věku je důležitá pro zdraví dětí. Vždy ale nebývá optimální.
Společnost Nutricia proto již v roce 2011 iniciovala vznik komplexního vzdělávacího programu společenské zodpovědnosti Zdravý start, který je určen pro sestry pediatrických ordinací.
Hlavním cílem programu, sestaveného ve spolupráci s odborníky na výživu dětí a vzdělávání dospělých, je podporovat zdraví dětí prostřednictvím budování správných stravovacích návyků u dětí do tří let. Věříme, že společně s našimi partnery můžeme přispět k zdravému startu dětí do budoucna. Protože každé dítě se počítá!

Zdravý start spolupracuje s dalšími organizacemi či médii a získal i ocenění nezávislou porotou soutěže TOP odpovědná firma.
V roce 2012 udělila odborná porota soutěže projektu Zdravý start cenu za 3. místo v kategorii Odpovědný produkt a marketing.

Od roku 2012 je Zdravý start zařazen mezi registrované iniciativy platformy Evropské unie se zaměřením na výživu, pohyb a zdraví.

Zaměstnanci

Give & Gain Day/Den pro dobrý skutek

17. května 2013 proběhl Give & Gain Day (Den pro dobrý skutek). Jedná se o mezinárodní den firemního dobrovolnictví, kterého se účastní stovky firem a tisíce firemních dobrovolníků po celém světě.

Proč jsme se zapojili?
Věříme, že každý dobrý skutek se počítá. V souladu s našimi hodnotami máme chuť pomáhat tam, kde je to potřebné. Koncept Give & Gain Day nás zaujal širokým rozsahem, dobrou organizací a vstřícným přístupem ze strany pořádající platformy Byznys pro společnost. Díky široké nabídce mohli zaměstnanci věnovat svou energii a pomoc různým organizacím po celé České republice dle vlastního výběru. Díky naší iniciativě se projekt konal i na Slovensku. 

Ambasadoři Zdravého startu

Naší osobní zodpovědností, jako lídra na trhu kojenecké a dětské výživy, je vědět, co správná výživa znamená. Jenom tak může každý z nás efektivně šířit osvětu mezi rodiči a přispívat k trvalému zlepšování výživy dětí.
Absolvování e-learningového nutričního školení je proto povinnou součástí adaptačního procesu každého nového zaměstnance. Po ukončení školení certifikátem ambasadora správné výživy tak může každý z nás přispívat k naplnění společné mise. Každý z nás se počítá!

30 dní v pohybu

Naším společným cílem je přinášet zdraví co největšímu počtu dětí a také našim zaměstnancům. Zdravý životní styl je nejen o zdravé výživě, ale i o zdravém pohybu.
V rámci společenské odpovědnosti jsme uspořádali soutěž „30 dní v pohybu”. Do soutěže se celkem zapojilo 48 % zaměstnanců z divize ELN. Vítěz soutěže svým výběrem rozhodl podpořit školku Kličkova vila v Příbrami, které jsme věnovali šek v hodnotě 10 000 Kč, díky kterému školka zakoupila náčiní pro pohybové aktivity těch nejmenších. Každá pohybová aktivita se počítá! 

Životní prostředí

Zodpovědná firma / Zodpovedná organizácia

V prvním půlroce 2013 jsme si dali za cíl naučit naše zaměstnance, jak správně třídit odpady a uplatnit získané poznatky v každodenním životě – nejen v práci, ale také ve svých rodinách. Proto jsme se zapojili do projektu Zodpovědná firma (ČR) / Zodpovědná organizácia (SR).

Ve spolupráci s partnery – společností Ekokom (ČR) a Envipak (SR) – jsme pro zaměstnance ELN připravili školení na téma: „Jak správně třídit”, které je nyní pevnou součástí našeho interního programu vzdělávání.

Školení se účastnilo 84 % zaměstnanců v ČR a 100 % zaměstnanců v slovenské pobočce.

Uvést teorii do praxe pomohla také soutěž „Go Green”, kde se výherci mohli zúčastnit jedinečné exkurze v třídící lince v Neratovicích. A nejen to. Připravili jsme také krátký návod, jak správně třídit odpady.

Třídění odpadu bylo také tématem letního teambuildingu, do kterého se zapojila celá firma.

Chcete se stát našimi partnery v oblasti společenské odpovědnosti?
Chcete se dozvědět více o tom, co pro společnost a životní prostředí děláme?
Neváhejte nás kontaktovat.

Petr Kopáček

Petr Kopáček

Public Affairs Manager CZ
NAHORU

Ocenění, kterých se nám dostalo

Moc nás těší, že si našeho úsilí všímají i ostatní lidé, a vážíme si každého ocenění, kterého se nám jako společnosti dostalo. Zároveň je to pro nás velký závazek udržet laťku stále vysoko. Nepolevujeme a pracujeme na tom každý den.

2015

Nutricia získala bronzový certifikát v kategorii Top odpovědná velká firma 2015

Společnost Nutricia se zúčastnila i letošního 12. ročníku národní soutěže udržitelného podnikání Top odpovědná firma. Díky aktivitám zaměřeným na podporu správné výživy v raném období života, ale i díky odpovědnému přístupu k zaměstnancům či životnímu prostředím, jsme získali bronzový certifikát v kategorii Top odpovědná velká firma.

Ocenění ukazuje na to, že etický přístup k podnikání a zodpovědnost vůči společnosti nejsou pro nás jen prázdné fráze. 

2013

Získali jsme titul Podnik podporujícící zdraví II. stupně

Státní zdravotní ústav a Ministerstvo zdravotnictví nás ocenily tímto titulem v kategorii malých a středních podniků. Máme z toho velkou radost. Nutricia se dlouhodobě věnuje péči o zdraví zaměstnanců. Pořádáme zážitková školení v oblasti bezpečnosti a první pomoci, organizujeme tematické Dny zdraví, podporujeme flexibilních formy práce, práci znevýhodněných zaměstnanců a work–life balance. 

2013

Naše značka HAMI získala ocenění Czech Superbrands

Superbrands je nejuznávanější nezávislou autoritou na světě v oblasti hodnocení a odměňování obchodních značek. Program Superbrands funguje v současnosti v 88 zemích světa. Udělení ocenění předchází důkladné výběrové řízení. Organizátoři nominují relevantní značky z databáze všech registrovaných trade–mark značek, kterou pro tento účel uvolní český patentový úřad (Úřad průmyslového vlastnictví). Dalším mimořádně důležitým prvkem výběrového řízení je spotřebitelský průzkum, který sleduje známost a oblibu značek a na jehož základě jsou vybráni semifinalisté soutěže. Konečné slovo má pak odborná komise Brand Council složená z profesionálů z oblasti businessu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Ta hodnotí značky podle předem daných kritérií, jako jsou známost, budování brandu, akceptace inovace či prestiž. Titul Superbrand je pak udělován těm nejlepším značkám na trhu.

2012

3. místo v soutěži Top odpovědná firma 2012, kategorie Odpovědný produkt a marketing

Do projektové kategorie soutěže TOP odpovědná firma jsme v roce 2012 přihlásili náš projekt Zdravý start. Skončili jsme na bronzovém 3. místě, což nás velmi těší, jelikož jsme za sebou nechali giganty Unilever a IBM. V hlavní kategorii TOP odpovědná velká firma roku 2012 jsme se umístili na 5. místě. Tento výsledek je především dílem našich zaměstnanců. Bez jejich podpory a zapojení do CSR aktivit bychom tohoto úspěchu nikdy nedosáhli.

2010

1. místo v soutěži Zaměstnavatel roku, kategorie malé a střední firmy

Hewit Associates, největší poradenská a outsourcingová společnost v oblasti lidských zdrojů na světě, provádí pravidelně studii, na jejímž základě jsou vyhlašováni nejlepší zaměstnavatelé. V období 2009/2010 se do studie přihlásilo 58 společností z různých odvětví. O umístění v soutěži nerozhoduje žádná porota či subjektivní názor vedení, obor, jméno nebo velikost firmy. Nejlepším zaměstnavatelem se mohou stát jen ty firmy, jejichž zaměstnanci jsou vysoce motivovaní a shodují se v názorech s manažery. Žebříčky jsou sestavovány ve dvou kategoriích, a to: a) velké společnosti, b) malé a střední společnosti.

NAHORU

Tiskové zprávy

Občas cítíme potřebu dát světu něco vědět, podělit se o názor, pochlubit se. Zde jsou tiskové zprávy, které jsme v poslední době vydali.

 

Loga ke stažení

 

Nutricia

Nutricia Early Life Nutrition

Nutricia Advanced Medical Nutrition

Nutrilon

Hami

Nutridrink

NAHORU